Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Potwierdzenie rozpoczynania po śmierci w mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dostałem pw czy wiem jak zrobić potwierdzenie rozpoczynania w mieście i czym bym zrobił coś takiego i przy okazji zbije sobie % ale nie mam już żadnych % więc daje to i tak bo to chwila roboty.

 

SS

hw6F4LR.jpg

 

Klikając Tak wyrzuci nas do miasta

Klikając Nie zamknie okno z pytaniem i będziemy leżeć dalej

 

A więc do dzieła.

 

Otwieramy uiRestart.py , szukamy :

def RestartTown(self):

I kasujemy całą tą funkcje:

	def RestartTown(self):
		net.SendChatPacket("/restart_town")

I wklejamy to:

	def RestartTown(self):
		Board = ui.BoardWithTitleBar()
		Board.SetSize(231, 101)
		Board.SetCenterPosition()
		Board.AddFlag('float')
		Board.SetTitleName('Pytanie')
		Board.SetCloseEvent(self.OnCancelRestart)
		self.Board = Board
		quest = ui.TextLine()
		quest.SetParent(self.Board)
		quest.SetDefaultFontName()
		quest.SetPosition(0, 43)
		quest.SetHorizontalAlignCenter()
		quest.SetWindowHorizontalAlignCenter()
		quest.SetText('Czy chcesz rozpocząć w mieście?')
		quest.SetOutline()
		self.quest = quest
		button = ui.Button()
		button.SetParent(self.Board)
		button.SetPosition(-45, 64)
		button.SetUpVisual("d:/ymir work/ui/public/large_button_01.sub")
		button.SetOverVisual("d:/ymir work/ui/public/large_button_02.sub")
		button.SetDownVisual("d:/ymir work/ui/public/large_button_03.sub")
		button.SetText('Tak')
		button.SetWindowHorizontalAlignCenter()
		self.button = button
		button.SetEvent(self.OnRestartYes)
		button2 = ui.Button()
		button2.SetParent(self.Board)
		button2.SetPosition(45, 64)
		button2.SetUpVisual("d:/ymir work/ui/public/large_button_01.sub")
		button2.SetOverVisual("d:/ymir work/ui/public/large_button_02.sub")
		button2.SetDownVisual("d:/ymir work/ui/public/large_button_03.sub")
		button2.SetText('Nie')
		button2.SetWindowHorizontalAlignCenter()
		button2.SetEvent(self.OnCancelRestart)
		self.button2 = button2
		self.Board.Show()
		self.quest.Show()
		self.button.Show()
		self.button2.Show()

	def OnCancelRestart(self):
		self.Board.Hide()
		self.button.Hide()
		self.quest.Hide()
		self.button2.Hide()
		self.Board = None
		self.button = None
		self.quest = None
		self.button2 = None
		return TRUE

	def OnRestartYes(self):
		self.Board.Hide()
		self.button.Hide()
		self.quest.Hide()
		self.button2.Hide()
		self.Board = None
		self.button = None
		self.quest = None
		self.button2 = None
		net.SendChatPacket("/restart_town")
		return TRUE

Wklej.to:

http://wklej.to/wmDdF

Zapisujemy i mamy gotowe

 

 

Zakaz kopiowania na inne fora.

Teraz czas na zmiane jezyka w kliencie ;p

ban.gif

 

Opublikowano

Nie wiem czemu, ale zamiast polskich znaków mam jakieś krzaczki. W uirestart jest wszystko fajnie z polskimi znakami, a w grze chińskie xD

Opublikowano

Nie wiem czemu, ale zamiast polskich znaków mam jakieś krzaczki. W uirestart jest wszystko fajnie z polskimi znakami, a w grze chińskie xD

Spróbuj zmienić kodowanie na ANSI. Notepad++ -> Format -> Konwertuj na format ANSI

 

@Top. Bardzo przydatne, dzięki. :}

 

@Edit. Można wykorzystać "uiscript/questiondialog2.py", skróciłoby nieco kod.

Opublikowano

Nie wiem czemu, ale zamiast polskich znaków mam jakieś krzaczki. W uirestart jest wszystko fajnie z polskimi znakami, a w grze chińskie xD

 

Zmien kodowanie na ansi

Spróbuj zmienić kodowanie na ANSI. Notepad++ -> Format -> Konwertuj na format ANSI

 

@Top. Bardzo przydatne, dzięki. :}

 

@Edit. Można wykorzystać "uiscript/questiondialog2.py", skróciłoby nieco kod.

wiem,znalazlem to jak juz zrobilem to..

ban.gif

 

Opublikowano

Fajne , fajne przydatne i nawet nie za duzo roboty dodalem / sprawdzilem i dziala:)

Pomogłem? Daj Lubie to! :)

 

2252770056.png

Opublikowano

No tak , ale to nie działa przenosi do miasta po zabójstwie testowałem to 2 min temu :) nie wyskakuje okienko tylko przenosi do M1

Jak klikniesz to przeniesie,czasem przez przypadek klikasz na w miescie i zalujesz ,zeby wylaczyc przenoszenie automatyczne trzeba to w game zrobic;)

ban.gif

 

Opublikowano

No tak , ale to nie działa przenosi do miasta po zabójstwie testowałem to 2 min temu :) nie wyskakuje okienko tylko przenosi do M1

 

wpisałem /kill i swój nick odczekałem z 2-4 min i teleportuje do miasta nie wyskakuje okienko

 

 

To jest tak jakby "zabezpieczenie" przed tym, że jak ktoś sobie expi np. w grocie to przez przypadek po śmierci może wybrać w mieście i go warpnie ze spota :C

footer_logo.png

Opublikowano

Niepotrzebnie robiłeś te buttony, przecież istnieje QuestionDialog? :)

Napisalem przed ostatni post ze dopiero znalazlem to po fakcie

 

I tak to nic nie da, bo po 3 min i tak przeniesie do miasta. Trzeba edytować game, żeby nie przenosiło po 3 min.

Czlowieku ty umiesz czytac? Napisalem to post wyzej...

ban.gif

 

Opublikowano

Hmm w sumie jesli sie nie kliknie w "Rozpocznij w miescie" to te okienko nie wyskoczy, a osoba ktora klika w "Rozpocznij w miescie" raczej jest swiadoma tego co robi, to jest tylko takie potwierdzenie.

 

Myslalem,ze te okienko wyskakuje jakis czas po dednieciu, bo czasem jest tak ze sie zwinie do paska gre, a ktos bedac na expowisku zabije nas, nie zareagujemy bo np jemy obiad,lub musielismy gdzies na chwile wyjsc i przenosi ;/ nie 1 tak mialem..

Pomogłem? Daj Lubie to! :)

 

2252770056.png

Opublikowano

Japierdo** -.-

 

Ile razy można pisać, że to nie polega na tym, że jak leżysz na ziemi to cie i tak przenosi? :C

 

Chodzi o to, że jak ktoś przez przypadek wybierze rozpocznij w mieście to to zawija ze spota :)

 

Proste, logiczne.

footer_logo.png

Opublikowano

Mi wszystko ładnie, pięknie działa. Czasami przyda się takie coś. Nie 1 raz tak miałem, że chciałem kliknąc rozpocznij tutaj a kliknął rozpocznik w mieście xD

Opublikowano

bardzo to by się przydało na privach ;d

pamiętam jak zawsze się denerwowałem że źle kliknąłem... echhh :D

                                                                  tumblr_o91znsFM7l1rdcn48o1_500.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...